O nás

Kdo se bude o Vašeho hafíka starat?

Pejskové mě provází již více než 30 let. Svého prvního pejska jsem si pořídila v 11-cti letech, byl to trpasličí hnědý pudlík jménem Glif ze Stříbrného města, domácky Bobášek. Byl to pan pes, který se mnou prošel obdobím zkoušek a omylů, chodili jsme na cvičiště mezi německé ovčáky, zkoušeli jsme podomácky vyrobené trasy agility, zvládli pár prvků dogdancingu a vyzkoušeli si i výstavní kruh…  Díky němu jsem propadla nemoci zvaná kynologie a šance na vyléčení už není žádná.. ;-)

Vystudovala jsem biochemii a potravinářskou chemii na VŠCHT Praha, vyzkoušela si pár zaměstnání, ale nakonec jsem se rozhodla věnovat se jen a jen mému koníčku…  Posledních sedm let mám smečku pejsků a věnuji se pozorování jejich chování a učím se jejich jazyku, abych si s nimi dobře rozuměla.  Myslím si, že to je základ pro takovéto služby- umět i Vašemu pejskovi rozumět, chápat ho a dokázat s ním komunikovat…

Vzhledem k mému vzdělání, jsem schopna poradit Vám s výživou Vašeho pejska. V předchozích dvou letech jsem absolvovala kurzy fyzioterapie pro pejsky u dvou pražských fyzioterapeutek, které se touto problematikou zabývají. Nyní spolupracuji s fyzioterapeutkou zde v Karlových Varech. Pokud má Váš pejsek nějaké problémy, ráda Vám pomohu např. v rámci pobytu u nás…

Moji současní hafani

In memoriam – vzhledem k tomu, že náš psí hotel a také CHS nese název naší první berňačky, ponechávám zde její charekteristiku: Betty  (Bettule, po příchodu Dorotky „dlouhej čumák“, Bobulka, …) naše první. Narodila se 23.3.2006 ve vesničce Lány na důlku u Pardubic.
Vzpomínkové video:

Krátce po odchodu našeho toy pudlíka a po přestěhování do domečku, padlo moje rozhodnutí, že si splním životní sen a pořídím si pořádného hafana. To, že nakonec  vyhrál bernský salašnický pes  bylo dáno jeho povahou. Chtěla jsem kamaráda, který bude sice vychovaný a bezproblémový společník, zároveň ale doba,  kdy mě bavilo chodit cvičit na cvičák, už je pryč… Takže první inzerát, první cesta podívat se na štěňátka a Betty.. Moje životní osudová láska…

Betty byla „trochu chlupatější člověk“, kamarád, který s vámi mluví očima (nebo dokáže svůj názor vyjádřit i jinak ;-) ). Rošťanda, která byla ochotná se svojí lidskou smečkou provozovat jakoukoliv zábavu, kterou jí vymyslíme. Psi obecně jí moc nezajímali, ke každému přistupovala z pozice bacha na mě.. Pokud se setkala s odporem, raději urychleně vyklidila pole.

Její velkou vášní bylo jídlo- jakékoliv v jakémkoliv množství. Zemřela na nádor v mozku ve věku 8,5 roku.

Luna Star Magia Berna (Malá, Naše malá, Almárka). Luna Tahle krásná ďáblice rozšířila naši smečku v létě 2014. Naše úžasná Bobková odchovala štěňátka a po jejich odchodu z domu rychle odešla i ona… na selhání ledvin.. Smečka (do které se počítám i já), potřebovala novou energii, nový impuls do života a tahle slečinka nám ho plnými doušky dává.  Luna prodělala v říjnu 2014 operace kloubů předních nohou a nyní denodenně cvičíme, abychom se vyhnuli dalším operacím a vzhledem k tomu, že ledviny jí nefungují úplně nejlíp, snažíme se vybojovat ještě co nejvíc společného života..

 

 

 

 

Bernewa’s Dolce Odette ( Odý ).  Odette Další osudový pejsek, který k nám prostě patří. Prozatím nejmladší člen naší smečky, narodila se v únoru 2016. Odý je uragán, který potřebuje každý den spoustu pohybu a podnětů, aby se nenudila. Je neustále ve střehu, aby jí něco zajímavého neuniklo- na ulici, v domě, na zahradě, prostě má pořád vše pod kontrolou. Na druhou stranu umí přijít a říct si o pomazlení, zvlášť večer před spaním.