Fyzioterapie

Všichni jsme už zažili bolest a víme, jak stresující okamžiky s sebou přináší. Psí hotel To samé platí i u zvířat. Často sama bolest může způsobit další onemocnění. Stresované zvíře nepřijímá potravu, celkově slábne a snižuje se jeho obranyschopnost. Svaly jsou v neustálém napětí, nervový systém je aktivován a chronická bolest může způsobit i agresivitu psa.

Proti tomu všemu se však dá bojovat. Účinnou kombinací masáží a strečinku s bioterapií urychlíme návrat psů v rekonvalescenci k normálnímu životu, případně pomůžeme psím seniorům prožít delší aktivní život.

  • Canine Touch

Jako nejdůležitější používám techniku Canine Touch vyvinutou dr. Ivanou Ruddog Lange, jsou to velmi jemné přesně definované pohyby přes měkké tkáně, které aktivují v těle regenerační mechanizmy. Jemné pohyby přes svaly a vazy relaxují svaly, zlepšují proudění krve a lymfy ve svalech a tím zlepšují motoriku, výkon i pohyb pejsků.

Technika Canine Touch byla vyvinutá speciálně pro psy a lze jí používat pro všechny plemena bez omezení věku a zaměření. Pohyby jsou vedené přes místa, které se shodují s akupunkturními body a tzv. Trigger body- tedy body, které mohou být bolestivé. Pohyby jsou prováděny v předem definovaném sledu a tak je ošetřeno celé tělo. Pak se zaměřuji na části těla, kde jsme zaznamenala nějaké problémy.

 

  • Reflexní terapie psů

Využívá tlaku a masáže reflexních zón a ploch na tlapkách. Na tlapkách pejsků jsou reflexní plošky, které odpovídají jednotlivým orgánům nebo částem těla. Toto ošetření je vhodné jednak při nějakém problému, ale používá se i preventivně.

 

  • Poradenství v oblasti výživy

Vzhledem k mému vzdělání a dalším zkušenostem Vám mohu poradit při sestavování jídelníčků, používání dolňků stravy.